פיזיותרפיה פרטית עד הבית

פיזיותרפיסט פרטי

ב-קליק

הזמן את הפיזיותרפיסט שלך. פיזיותרפיסט בקליק מציע מגוון פיזיותרפיסטים מקצועיים ומוסמכים הנמצאים ממש ליד הבית שלך. 

transparent.png
נגן וידאו

כאבי גב ומספרים…

אנשים רבים בין אם הם עוסקים בספורט ובין אם לאו, מיודעים היטב לתופעת כאבי הגב. מאמרים שנכתבו בנושא מעידים כי כ 70% מן האוכלוסיה עלולים לסבול מכאבי גב בנקודת זמן כלשהי במהלך חייהם. מחקר בינלאומי שנערך לפני מספר שנים, אף חשף כי 50% מכלל ההיעדרויות ממקום העבודה הינן כתוצאה מכאבי גב ומפרקים, המכונים גם “הפרעות שריר-שלד”.
בישראל, לפי ההערכות, כ 700,000 ישראלים סובלים מבעיה זו באופן כרוני. התופעה הרחבה גובה מחיר כלכלי כבד ועולה למשק הישראלי לבדו כ- 26 מיליארד שקל בשנה, סכום השווה ל-4% מהתוצר הלאומי!
במקרים רבים לא ניתן להגיע לאבחנה ברורה באשר לגורם הכאב, אך עדיין נמצא כי טיפול פיזיותרפיה לגב הינו אפקטיבי להקלה בכאבים כמו גם במניעת הישנותם בעתיד.

מהם הגורמים לכאבי גב?

ישנם גורמים רבים העלולים לייצר כאבי גב, חלקם נובעים ממחלות עמוד שדרה כגון עקמת, מפריצות דיסק, מהריון הגורם לעיקום עמוד השדרה או מתאונות שונות, חבלות או שברים שנגרמו לגוף. בנוסף לכל אלה, ישנן גם סיבות הקשורות לפעילותינו היום יומית או לחליפין לחוסר פעילותינו: פיסיותרפיה לגב

רבים מהאנשים אשר עוסקים בעבודה פיזית מאומצת סובלים מכאבי גב עקב אי הקפדה על יציבה נכונה בזמן המאמץ. גם משקל עודף של הגוף מקשה על עמוד השדרה שנאלץ לספוג עומס נוסף.
אנשים אשר אינם נמצאים בכושר גופני סובלים משרירים שאינם חזקים דיים ובכך אינם מספקים לעמוד השדרה את ההגנה הרצויה לו. כל הסיבות הללו ברורות ומראות קשר ברור לתוצאה הגורמת לכאב הגב. אך יש לשים לב לכאב הנגרם מ”סיבה טובה”, אלו מאיתנו המשקיעים באימוני כושר גופני עלולים אף הם לסבול מכאבי גב, תרגילים רבים בחדר הכושר המבוצעים באופן שגוי וללא סיוע מאמן או מדריך עלולים לפגוע בעמוד השדרה, לגרום לכאבים ולנזקים עקב אי שמירה על השלד והשרירים.

מה כולל טיפול פיזיותרפיה לגב?

קיימים מגוון סוגים של טיפולים פיזיותרפיים הבאים להקל ולטפל בכאבי גב. הטיפול מותאם לממצאים אשר עלו בבדיקות שבוצעו ולמיקום הכאב, גב תחתון, גב עליון וכדומה. טיפול פיזיותרפיה לגב עשוי לכלול עיסוי רקמות עמוק, מתיחות, או מניפולציות של חימום או קירור וכמובן התאמה ותרגול של תרגילים ספציפיים למטופל. מטפלים רבים גם ימליצו על תרגילי סיבולת, כגון שחייה, על בסיס שגרתי לחיזוק השרירים סביב עמוד השדרה וכן על תרגילים לשרירי הבטן התומכים בחוליות עמוד השדרה. תרגילים אלה יסייעו במניעת הכאב, שכן השרירים המחוזקים ייצרו הגנה טובה יותר על עמוד השדרה מתנועות לא רצויות בזמן מאמץ או עומס המופעלים על הגב ועלולים לפגוע בו. חשיבות התרגול במקביל לטיפול הפיזיותרפי היא גדולה ומגבירה את יעילות הטיפול בנוסף, התרגילים תורמים לשיפור היציבה והגמישות. ודאו כי אתם מבצעים את התרגילים באופן נכון ומשפרים תנועות יום יומיות שיתכן ונעשו בעבר באופן שגוי וגרמו להיווצרות הכאבים מלכתחילה.

.

כתיבת תגובה