מהם תרגילי פיזיותרפיה

תרגילי פיזיותרפיה כשמם הם תרגילים אשר עוזרים בהקלה על כאבי גב תחתון או עליון. דרך תרגול התרגילים ניתן להתמקד על אזורים ספציפיים אשר יוצרים חוסר איזון וגורמים לכאבי גב. תרגול קבוע כמה פעמים בשבוע לאורך תקופה ייתן את התוצאה הרצויה. לכן אם אתה סובל מבעיות כאב לאורך זמן או שעברת חלילה תאונה, אתה חייב לעשות תרגילי פיזיותרפיה על מנת שהגוף שלך יחזור לפעילות תקינה. כי רק התמדה ותרגול יביאו לך את התוצאות הרצויות. כמו כן תרגילי פיזיותרפיה מעבר לכך שהם מקלים על הכאב הם משפרים את תפקוד הגוף, עוזרים בהזרמת הדם לכל איברי הגוף וכמובן מפחיתות את רמות הלחץ והסטרס שהגוף צובר ביום יום. לכן לתרגילים אלה יש ערך מוסף מעבר להפחתת הכאבים, זרימת גוף תקינה, וטווח תנועה נורמלי שהגוף רגיל לה. לכן תרגילים אלה מומלצים ע"י הרופאים והפיזיותרפיסטים פה אחד, כמו שפילאטיס עוזר להארכת השרירים לאחר פציעה כנ"ל תרגילי פיזיותרפיה.

כיצד עוזרים לגוף תרגילי הפיזיותרפיה

תרגילי הפיזיותרפיה עוזרים לגוף הן מבחינת ההתמקדות בשרירים אשר צריך לחזק, והן מבחינת זרימת הדם לכל חלקי הגוף. כך שתרגילים אלו מתמקדים באזורים הרגישים לכאב כגון: גב עליון גב תחתון, כאבי ברכיים ועוד. כך שלא משנה איזה סוג של כאב יש לך בין אם זה כאב בשל נוקשות או כאב עקב נזק, תרגילי הפיזיותרפיה עוזרים לך להתגבר על כאב זה. כך שבמהלך הזמן הכאב יורד בהדרגה, והשרירים הפגומים חוזרים למצבם הרגיל ללא הכאב. אך על מנת לעשות את התרגילים, יש להגיע לפיזיותרפיסט על מנת שיקבע את מידת הכאב וסיבת הכאב, ויתאים לכם תרגילים בהתאם לסוג הכאב. רוב תרגילי הפיזיותרפיה כוללים מתיחות על מנת לשמור על טווח תקין של תנועתיות המפרק וגמישות השרירים, ולכן הם מקלים על מצבו של המטופל עם הזמן.

מתי צריך לעשות תרגילי פיזיותרפיה

תרגילי פיזיותרפיה ניתנים שיש כאב של נוקשות או כאב מתמשך ושטיפול פיזיותרפי לא עוזר, או כתוספת על טיפולים פיזיותרפים. רוב התרגילים עוסקים ומתמקדים בשרירים לקויים, וזאת על מנת לשקם אותם בין אם זה אחרי פציעה או ניתוח. התרגילים משפרים את זרימת הדם בגוף, מפחיתים את הכאב והנפיחות באזורים הפגועים של הגוף. רבים מהתרגילים ניתנים לביצוע בבית בנוסף לקבוצות התרגול . לכן ניתן לעשות בכל מקום.. לכן לפני שהפיזיותרפיסט מפנה אתכם לתרגול הוא מברר לפני זה , מה סוג הפציעה שלכם ואיזה תרגילים עשויים לעזור לכם במקרה הספציפי שלכם. לכן חשוב לפני שמתחילים תרגילים להיבדק אצל פיזיותרפיסט, אשר יתאים לכם את התרגילים שיקלו על הכאב שלכם ולא יגרמו בלי כוונה נזק.

כתיבת תגובה