פיזיותרפיה פרטית עד הבית

פיזיותרפיסט פרטי

ב-קליק

הזמן את הפיזיותרפיסט שלך. פיזיותרפיסט בקליק מציע מגוון פיזיותרפיסטים מקצועיים ומוסמכים הנמצאים ממש ליד הבית שלך. 

transparent.png
נגן וידאו

חולים אשר סובלים מבעיות ומהפרעות שונות במערכת הנשימה זקוקים לרוב לטיפול רב ומקצועי במסגרת שיקום נשימתי. מטופלים הסובלים מבעיה נשימתית מסוגים שונים מרגישים חוסר אוויר או מתקשים לנשום בגלל הרגשת חנק וקוצר נשימה. יש מחלות אשר פוגעות באופן ישיר באחד מאיברי מערכת הנשימה, כמו מחלות התוקפות את הריאות או את כלל המערכת הנשימתית. בין המחלות ניתן למנות בעיות רפואיות כמו אסטמה, ציסטיק פיברוזיס, ברונכיט כרונית ועוד.

שיקום נשימתי מיועד גם למטופלים הסובלים ממחלות ניוון שרירים כגון ALS ולסובלים משיתוק בדרגות שונות המשפיע על תפקוד מערכת הנשימה, וכן לסובלים ממחלת הסרטן לסוגיה וממחלות לב וכלי דם עם סיבוכים בדמות קושי בנשימה.

שיקום נשימתי מסייע למטופלים רביםשיקום נשימתי

כדאי לדעת כי באמצעות פיזיותרפיה ניתן לסייע למטופלים רבים הסובלים ממגוון בעיות וקשיים במערכת הנשימה. כך לדוגמה, חולים בסרטן ריאות, בסרטן כבד ובסוגי סרטן נוספים זקוקים לשיקום נשימתי באמצעות תרגול פיזיותרפיה, כדי לאפשר להם לנשום ביעילות ולהתמודד עם בעיות במערכת הנשימה. מעבר לכך, גם מטופלים אחרי ניתוחים מורכבים ועקב השתלות שונות, בעיקר השתלת ריאות, כבד, לב או מח עצם, זקוקים לטיפולי פיזיותרפיה בגלל סיבוכים במערכת הנשימה.
כמו כן, כדאי לדעת כי באמצעות שיקום נשימתי ניתן לסייע למטופלים שעברו טראומה קשה. לדוגמה, מטופלים לאחר תאונת דרכים קשה או לאחר תאונת עבודה, תאונה כתוצאה מאימונים בצבא וכיוצא באלה. מטופלים אלה עלולים להתקשות לנשום ולכן הם זקוקים לסיוע ולתרגול מערכת הנשימה על מנת לחזק את השרירים ואת היכולת השרירית של מערכת הנשימה בגוף האדם.

השיקום מיועד גם למטופלים אשר סובלים מקשיי נשימה במהלך השינה, למטופלים הסובלים מבעיות של עודף משקל המקשה עליהם לנשום כראוי ולסובלים מעוד מגוון מקרים, בעיות וסיבוכים.

מה כולל הטיפול של שיקום נשימתי?

טכניקות השיקום הנשימתי באמצעות פיזיותרפיה נועדו לשפר את יכולת הנשימה בעזרת חיזוק היכולת השרירית של מערכת הנשימה ושיפורה, ובאמצעות תרגילים שונים ניתן לשפר משמעותית את התפקוד של מערכת הנשימה. כתוצאה מהשיפור ביכולות ובתפקוד מערכת הנשימה המטופל זוכה לשיפור משמעותי באיכות חייו. כך, לדוגמה, ניתן לנתק חולים מונשמים מהמכשיר, לסייע להם להתאושש במהירות גבוהה יותר לאחר ניתוח, מחלה קשה או טראומה, ולחזור לשגרת החיים, בהתאם למצבו הרפואי של המטופל.
כדאי לדעת כי שיקום נשימתי כולל מגוון תרגילי נשימה לחיזוק היכולת הנשימתית ולשיפורה, תרגילים לחיזוק כלל מערכות הגוף בדגש על שלד, שריר ועצבים, פעילות גופנית המותאמת למצבו הרפואי של המטופל, תרגילי פיזיותרפיה נשימתית והדרכה חשובה המסייעת למטופל להתמודד עם המחלה או עם הפציעה מהן הוא סובל. זאת, כדי שיוכל לחיות בשלום עם המצב הרפואי החדש ועם תסמיני הבעיות ביכולת הנשימתית.

לסיכום, בעזרת פיזיותרפיסט ניתן לתכנן שיקום נשימתי המותאם למצבו של המטופל, כדי לסייע לו לנשום טוב יותר וליהנות משיפור באיכות חייו ובמצבו.