מהי פיזיותרפיה לילדים

לא פעם ולא פעמיים אנחנו שומעים את המילה פיזיותרפיה בקונוטציה של מבוגרים, אך גם פיזיותרפיה היא גם מילה שאנו נתקלים בה בילדים. טיפולי הפיזיותרפיה הם טיפולים אשר נועדו לסייע לילד להתמודד עם קשיים שונים כגון: מוטורים שאינו יכול להתמודד איתם לבד. סיוע זה תורם להתפתחות תקינה של הילד בהתאם לשלבי התפתחותו. כך שהבעיה ממנה סבל הילד נעלמת עם טיפולי פיזיותרפיה שמטפלים בגורם הבעיה. הילד לומד עם טיפולים אלו לקפוץ, לעלות ולרדת במדרגות, לרוץ, לטפס על סולם, ואף לתפוס. פעולות מטוריות שביום יום קשה לו לעשות לבד ללא עזרת מבוגר. כך שעם טיפול נכון ומסור לילד שלך הילד מקבל ביטחון הן ביכולות שלו והן בגופו אשר עוזרים לו להתמודד עם מכשולים שונים. הטיפול עצמו נעשה באווירה נחמדה וביתית תוך כדי משחק וקשר בין המטופלים למטפל.

לאיזה ילדים מתאימה הפיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה לילדים מתאימה לילדים אשר מאובחנים עם בעיה מוטורית וקשיים בהתפתחות המוטורית. בעיות כגון: חולשת חגורת הכתפיים, טונוס שרירים נמוך, גמישות יתר מפרקית, קשיים בקואורדינציה של התנועה, ליקוי חמור ביציבה, שיתוק מוחין ועוד. הם חלק מהבעיות שמתמודדים עימם הילדים בטיפולי פיזיותרפיה לילדים. עם טיפול נכון ומטפל קשוב, הילדים לומדים כיצד לנצח את המגבלה שלהם. ולאט לאט הם חוזרים להשתמש בקישורים המוטוריים שלהם. כך שאימון השרירים והגוף גורם לאט לאט לגוף לקבל את התנועות, וכך למעשה פיזיותרפיה לילדים עוזרת להתגבר על הבעיה. כך שעם תרגילים נכונים כמו הליכה על קורה, טיפוס על סולם, וקפיצות אנו עובדים על הבעיות המוטוריות שיש לחזק אצל הילד. בעיות שעם הזמן וטיפול נכון בהם נפתרות והילד לא סובל עוד מהן. לכן חשוב למצוא את הטיפול המתאים ביותר על מנת לטפל בבעיה שלא תחזור שוב. כי רק טיפול נכון פותר את הבעיה לתמיד.

מהי מטרת הטיפול

מטרת פיזיותרפיה לילדים היא בראש ובראשונה , לעזור לילדים להתגבר על הבעיות המוטוריות שהם סובלים מהם. ע"י אימון ותרגול של מספר מפגשים בשבוע ניתן להתגבר על הבעיה ממנה סובל הילד. עם פיזיותרפיה לילדים הילד חוזר לאט לאט לעשות פעולות שהתקשה לעשותם בעבר, וכך למעשה הילד יכול לתפקד בסופו של דבר אחרי מספר חודשים כמו ילד ללא בעיות מוטוריות. הודות לאימון והתרגול שעובר עם המטפל שלו, ההקשבה והתמיכה מצד צוות המטפלים. לכן חשוב לאתר כמה שיותר מהר בעיות מוטוריות כבר מגיל קטן, על מנת שניתן יהיה לטפל בהם ולפתור אותם כמה שיותר מוקדם. האבחון של בעיות מוטוריות נעשה לרוב דרך קופת החולים, ומשם הדרך לפיזיותרפיה היא קצרה. לכן יש לעקוב אחר התפתחות הילד, במיוחד שמדובר על קצב איטי. הורים רבים שמים לב לקצב התפתחות ילדם ובכך מטפלים בבעיה כמה שיותר מהר. לכן הטיפול הפיזיותרפי חשוב מאוד.

כתיבת תגובה