פיזיותרפיה פרטית עד הבית

פיזיותרפיסט פרטי

ב-קליק

הזמן את הפיזיותרפיסט שלך. פיזיותרפיסט בקליק מציע מגוון פיזיותרפיסטים מקצועיים ומוסמכים הנמצאים ממש ליד הבית שלך. 

transparent.png
נגן וידאו

פיזיותרפיה נועדה לסייע למטופלים בכל הגילאים כדי להקל על כאבים, כדי לשפר טווח תנועה של מפרקי הגוף, ועל מנת לסייע בתהליכי שיקום רבים ומגוונים. בין תחומי הפיזיותרפיה ניתן למנות את הטיפול הוסטיבולרי המספק מענה מושלם לשיקום במגוון בעיות שיווי משקל במערכת הוסטיבולרית אשר ממוקמת באוזן הפנימית. פיזיותרפיה וסטיבולרית מתחילה באבחון מקצועי ומדויק לשם הערכת מצבו של המטופל ולצורך התאמת דרך הטיפול היעילה והמתאימה ביותר למצב הקיים. מטרת הטיפול היא להפחית את התסמינים הנגרמים מסחרחורת (ורטיגו), וכדי לשפר את שיווי המשקל ואת יכול מיקוד הראייה.

מהי פיזיותרפיה וסטיבולרית?פיזיותרפיה וסטיבולרית

חשוב לדעת כי המערכת הוסטיבולרית ממוקמת באוזן הפנימית, בשתי האוזניים, ותפקידה לשמור על יכולת שיווי המשקל של האדם. כל פגיעה במערכת הוסטיבולרית עלולה לגרום לסחרחורת חריפה ולפגיעה בשיווי המשקל, וככל שהבעיה מחריפה המטופל עלול לסבול גם מהקאות ומבחילות.
באמצעות פיזיותרפיה וסטיבולרית מבצעים תרגילים שונים לשיפור שיווי המשקל בעמידה, בשכיבה, בהליכה ובמצבים נוספים. כמו כן, מבצעים תרגילי פיזיותרפיה לשיפור ביכולת מיקוד הראייה ותרגילים נוספים בהתאם למצבו של המטופל.
טיפול יעיל בסחרחורת

אחת המחלות והבעיות השכיחות ביותר במערכת הוסטיבולרית היא סחרחורת תנוחתית שפירה הידועה בשם BPPV. סחרחורת תנוחתית שפירה מופיעה לרוב בזמן שכיבה, אך לא רק במצב זה, ובאמצעות תרגילי פיזיותרפיה וסטיבולרית ניתן לסייע למטופל במהירות וביעילות ולעזור לו במצבים שונים ובבעיות המאפיינות את המחלה.
בנוסף, פיזיותרפיה וסטיבולרית מספקת מענה מקצועי יעיל למגוון מחלות ובעיות וסטיבולריות אחרות, בין היתר ליקוי וסטיבולרי חד צדי, מחלת מנייר ובעיות נוספות. לאחר אבחון הבעיה יציע הצוות המקצועי תוכנית טיפולים לשיקום מלא או חלקי, בהתאם לבעיה ממנה סובלים.

התאמת הטיפול למצבו של החולה

רופא מקצועי יאבחן את הבעיה ממנה סובלים ובהתאם לממצאי הבדיקות יפנה את המטופל למכון פיזיותרפיה. במכון עצמו מבצעים מספר בדיקות על מנת להעריך את מצבו של המטופל וכדי להתאים עבורו תוכנית טיפולים מתאימה. חשוב להדגיש כי פיזיותרפיה וסטיבולרית חייבת להיעשות רק על ידי פיזיותרפיסטים בעלי הכשרה מתאימה לטיפול בבעיות במערכת הוסטיבולרית, ובעלי ניסיון בתחום.

מטרת הטיפול הינה לסייע בהפחתת תסמיני הסחרחורת ובשיפור שיווי המשקל ומיקוד הראייה. הטיפול עצמו כולל תרגילים שונים לשיפור שיווי המשקל במצבי הליכה, עמידה, שכיבה וישיבה, כאשר יש להתאים טיפולים ייעודיים למחלת סחרחורת תנוחתית שפירה (BPPV). כמו כן, מבצעים תרגילים לשיפור מיקוד הראייה, בדגש על מיקוד הראייה במהלך תנועת הראש לצדדים השונים.
חשוב לדעת כי הצלחת הטיפול תלויה במקצועיות הפיזיותרפיסט אך גם במטופל, מאחר שיש להתמיד בטיפולים עד לשיפור במצב, ועל המטופל לשתף פעולה ולתרגל גם בבית. משך הטיפול יקבע בהתאם להחלטת הפיזיותרפיסט, ותדירות הטיפולים משתנה ממטופל למטופל בהתאם לאבחון מקצועי ולמצבו של החולה, כמו גם השתתפותו של המטופל בתרגול במכון ובבית בהתאם להנחיות.