העמותה לפיזיותרפיה הוקמה במטרה לקדם את תחום הפיזיותרפיה בארץ ולסייע לאנשי המקצוע העוסקים בתחום זה. כדאי לדעת כי העמותה לקידום הפיזיותרפיה בישראל הוקמה כבר בשנת 1992 והיא מארגנת כנסים מקצועיים, קורסים רלוונטיים לאנשי המקצוע בתחום וימי עיון מעמיקים. כמו כן, בין שלל פעילותיה ניתן למנות גם עידוד וסיוע לחוקרים בתחום הפיזיותרפיה, הבאת משלחות ואנשי מקצוע מוכרים ומובילים מחו”ל לטובת הרצאות וימי עיון, ועזרה ותמיכה במחקר בתחום.

העמותה לקידום הפיזיותרפיה בישראל מנוהלת במקצועיות על ידי ועד הנבחר אחת לשנתיים ומשרת בתפקידו בהתנדבות מלאה. המימון לעמותה מושג באמצעות דמי חבר ובעזרת חסויות שונות. העמותה נחשבת לגורם המקצועי ביותר בארץ בתחום הפיזיותרפיה, תחום השייך למשפחת המקצועות והתחומים הפרא-רפואיים, ולעמותה חלק נכבד בהישגים החשובים בתחום הפיזיותרפיה בארץ.

ארגון פעילויות וימי עיון מקצועייםהעמותה לפיזיותרפיה

כאמור, העמותה לפיזיותרפיה עוסקת במגוון רחב של תחומים, בין היתר העמותה אחראית על הפקת כנסים מקצועיים וימי עיון – אחת לתקופה העמותה דואגת להביא אנשי מקצוע בעלי שם בינלאומי לטובת הרצאות בארץ ולשם הדרכות מקצועיות. כמו כן, העמותה תומכת במחקר בתחום הפיזיותרפיה ובתחומים הנוגעים למקצוע זה, ובנוסף דואגת העמותה לארגן מדי שנה את כנס הפיזיותרפיה הארצי. הכנס ערוך בקפידה ובמקצועיות רבה, כאשר במהלכו אנשי המקצוע משתתפים במגוון פעילויות, לרבות הרצאות, ימי עיון, הדגמות, ארגון שיתופי פעולה וכיוצא באלה.

כדאי לדעת כי בין תפקידיה של העמותה לפיזיותרפיה ניתן למנות גם את ההפקה של כתב עת מקצועי ואת פרסומו. כתב העת מפורסם מדי רבעון ומאפשר לאנשי המקצוע מתחום הפיזיותרפיה לפרסם נתונים, מחקרים חדשים, התנסויות מקצועיות ומידע בעל ערך רב נוסף לכל העוסקים בתחום.
חשוב להדגיש כי העמותה פועלת כדי לקדם את המקצוע בארץ ולספק במה לאנשי המקצוע המובילים. העמותה יוזמת ומקדמת את חוק הפיזיותרפיה, תוך שיתוף פעולה פורה ומפרה עם ארגונים שונים בארץ וביחד עם משרד הבריאות, עם ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת ומול גופים נוספים.

ראוי לציין כי העמותה לפיזיותרפיה פועלת באמצעות שיתופי פעולה רחבים ומקיפים מול ארגונים רבים, לרבות קופות החולים המובילות בארץ, אוניברסיטאות ומכללות המציעות לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ושני, הסתדרות העובדים ומשרד הבריאות. כל זאת ועוד, במטרה לקדם את התחום בארץ ולסייע הן לאנשי המקצוע והן לציבור הרחב הזקוק לשירות מקצועי ויעיל של פיזיותרפיסטים.
בין השאר, העמותה לקידום הפיזיותרפיה בישראל הקימה ומנהלת קבוצות עניין במגוון תחומים, ביניהם ילדים, גיל הזהב, בריאות האישה, הידרותרפיה, נוירולוגיה, גריאטריה ועוד.